Öngösterim Görseli

                    SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Tanıtım Sunumu


Küreselleşme ile sınırların ortadan kalktığı ve zaman kavramının daha da önem kazandığı günümüzde, hızlı ve güvenilir ulaşımı sağlayan havacılık sektörü tüm dünyada olağanüstü bir hızla büyümekte ve gelişmektedir. Türkiye ise, dünya ortalamasının 3 katına yakın büyüme performansıyla sivil havacılık alanındaki öncü ülkeler arasında başarıyla yerini almaktadır. Sivil Havacılık sektörü bu denli büyürken yetişmiş elemana duyulan ihtiyaç da aynı oranda artmaktadır.

Hızla gelişen ve değişen Sivil Havacılık sektöründe farklılık ve farkındalık yaratma çabası içindeki Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programımız; yoğun rekabetin yaşandığı sektöre, hızlı ve doğru tepki verebilen, etkili iletişim becerilerine sahip, insan ilişkileri kuvvetli, çözüm odaklı, operasyonel düzeydeki faaliyetlere ve uluslararası kurallara hakim, kabin hizmetlerini verebilecek ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kabin görevlileri yetiştirmektir.

 Öğrencilerimiz teorik derslerini, uçak içi kabin formatında düzenlenmiş laboratuvarlarda, sektör deneyimi olan öğretim görevlileri tarafından uluslararası kurallara birebir uygun olarak almaktadır.       

 

 

 

 

 

 

 

Staj ve uygulamalı pratik eğitimler ise aramızdaki işbirliği antlaşması doğrultusunda “Pegasus Havayolları Tesislerinde” yapılmaktadır.

Okulumuz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Tanınmış Okul” statüsüne sahiptir. Bu sebeple, mezun olan öğrencilerimiz, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri alanında ön lisans diploması ile birlikte “Kabin Memuru Temel Eğitim Sertifikalarını” da almaktadırlar. Bu sertifikayla beraber antlaşmalı olduğumuz Pegasus Havayolları başta olmak üzere sektördeki diğer havayolu kuruluşlarıyla iş görüşmelerine katılmaktadırlar.                    

                                                    

 

 

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Eğitim Dili: Türkçe

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı: Yok

İkinci Öğretim: Yok

Puan Türü: TYT

Program Ücreti: (20.736 TL/yıllık)

 

 PROGRAM ADI        KONTENJAN  2018-ÖSYS EN YÜKSEK PUANI 2018-ÖSYM

PUAN TÜRÜ

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

           (Burslu)

              5 369,53993 TYT-1
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

           (Ücretli)

             45 298,86920 TYT-1

***Özel Koşullar için ÖSYM Kılavuzu (bkz:753)


SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMINDAN DİKEY GEÇİŞ YAPABİLECEK BÖLÜMLER

 -Lojistik Yönetimi

-Ulaştırma ve Lojistik

-Uluslararası Lojistik

-Seyahat İşletmeciliği

-Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

-Turizm ve Otelcilik

-Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

-Havacılık Yönetimi